| ことみ a întrebat:

Buna tuturor! Am un papagal ( un perus), il am de ceva timp, dar acum a inceput sa vomite ( seminte, doar asta mananca), dar le vomite intregi. Nu stiti ce asi putea sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Kennysa a răspuns:

Poate a mancat prea mult ca am si eu o nimfa si un perus si nimfa a vomat dar nu are nimic, cred ca ar trebui totusi sa il duci la doctor, succes!

3 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Dacă nu prezintă şi alte simptome (gen doarme mult, stă pleoştit şi îşi lasă aripile să atârne pe lângă el, îşi pierde temperatura corpului, penele lui arată mai naşpa etc.) s-ar putea să fie doar o ciudăţenie de-a lui. Papagalul meu regurgitează mâncare ca să-şi demonstreze "dragostea" (yeah, it's pretty disturbing)

| betty123 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l duci la veterinar si sa mai cumperi un papagal.papagalii mor singuri.

| Alii_6257 a răspuns:

Ba da.Du-l la veterinar.