| AleM10 a întrebat:

Buna ziua,
Am un cuib de randunica cu puii înăuntru. Femela a dispărut, a ramas numai masculul. Stiti ce se va întâmpla cu puii? Ii pot ajuta in vreun fel ca sa nu moara?
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te băga. Ii vor hrani cu rândul si femela si masculul.

| Violleta2022 a răspuns:

Atat femela cat si masculul fac cu randul si merg sa aduca mancare puilor.
Poate este plecata mai departe si nu ai vazut-o tu cand s-a intors...
Nu cred ca ai tu cum sa hranesti puisorii, fiindca parintii lor ii hranesc cu viermisori si insecte.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai bine ar fi sa nu te atingi de cuib, deoarece parintii isi vor respinge puii daca simt miros uman.Cauta pe siteul Societatii Ornitologice din Romania cum trebuie sa procedezi.Sau poti chiar sa le adresezi intrebarea pe Facebook.