| ClauTzuS a întrebat:

As vrea sa stiu daca cumpar un rotweiler la 1 jumate cu fac sa nu ma muste.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ce sa inteleg la "1 jumate"? o luna jumate? un milion jumate? un an jumate?
Daca este mic, il lasi sa puna mana pe el toata lumea sa fie prietenos, daca are un an jumate, atunci ii pui botnita si cand vrea sa muste pe cineva il certi si ii dai peste botnita.
O zi bunahappy

| WarriorCat a răspuns:

Ii pui botnita si il obisnuiesti cu multi oameni intre el.

| b33a a răspuns:

Rotweiler este o rasa care e foarte greu sa o obisnuiesti cu alt sapan pentru ca isi alege o singura data stapanul nu de 10 ori. Am avut catea insa a murit de cancer la 8 ani. sad Eu iti dau sfatul sa nu te inhami la ceva ce e prea greu. Daca nu ai experienta nu il lua. E absurd sa iti ti catelul cu botnita in casa. La aceasta rasa e periculor sa te impui in fata lui cand e asa mare. Daca catelul nu e periculos si e bland poti sa il iei(daca are 1 an jumate). daca are o luna juamte poti sa il iei linistit si sa te duci la dresaj cu el sa inveti cum sa comunici cu catelul si sa te impui in fata lui. poti sa mergi al dresaj cu el si daca are 1 an jumate. Bafta multa

| anda2001 a răspuns:

Poti sa ii pui botnita sau daca e mic incerci sa il inveti sa nu muste. happy

| leoleonard17 a răspuns:

Ii pui botnita happy