| Pikachu12345 a întrebat:

Bune TPU
Cum pot sa-mi conving parinti sa imi un caine sau o pisica?
Fundaa urgent

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Pai ii spui ca o sa ai grija de el.

| Danzell a răspuns:

Sa le dovedesti ca esti o persoana care isi poate lua responsabilitatea cresterii unui animal. sa faci curatenie dupa el, sa il scoti afara, sa ii dai sa manance, sa ii faci baie, etc.
daca te stiu de neserios, incearca mai intai sa ii ajuti prin casa la curatenie, spalat vase, etc, si poti sa ii mai intrebi iti garantez ca o sa se mai inmoaie la cererile tale.

faza cu notele bune nu o faci pentru parinti si nu impresioneaza.
iar faza cu sticlele de vin sau orice alt fel de cadou de genul, te asigur ca nu o sa ai un animal de companie decat cand o sa ai casa ta. adica la pastele cailor.

| drogh a răspuns:

Pentru a-ti cumpara trebuie sa dovedesti ca meriti. Incearca sa faci mai multe chestii care sa fie si in beneficiul tau, si al parintilor, si al generalitatii. Gen: sa inveti, sa faci curat, sa te duci pe la olimpiade,sa fii ascultator, sa ai grija cum iti economisesti banii, sa nu te duci prin tot felul de anturaje proaste,etc. Celalalt pas este sa le promiti ca te vei ingriji de tot ce tine de acel animal. Hrana,spalat, uscat, plimbat, jucat, etc.

| LuciWv a răspuns:

Ia note bune fai fericiti si atunci zile sati ia un caine sau o pisica sau daca asta nu merge ia 3 sticle de vin si ii intrebi dupalaughing

| Nutzuu a răspuns:

Spunele că o sa ai grijă de ea! Nu o să o lași în camera lor sau în bucătărie! Îi cumperi de mâncare și ceva undeva unde sa doarmă! Poate sta în balcon sau cu tine în cameră!
Sper că te-am ajutat!

| Nutzuu a răspuns:

Spunele că o sa ai grijă de ea! Nu o să o lași în camera lor sau în bucătărie! Îi cumperi de mâncare și ceva undeva unde sa doarmă! Poate sta în balcon sau cu tine în cameră!
Sper că te-am ajutat!

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Dovedeste-le ca esti o responsabila si ca poti avea grija de el.

| SwechTyop a răspuns:

Mergi si adopta un catel, iar cand vei merge acasa cu el parintii tai se vor vedea in fata faptului implinit.

| Pikachu12345 explică:

Nu este aceeasta problema ca am note bune si ma duc la concursuri si etc. dar parintilor mei nu le plac animalele deoarece ele fac mizerie le cade blana etc. sad

| FunnyBoy01 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa dar auzi du-te la magazine si uitate daca au rasa BISON caci acea rasa de caine nu lasa par iar daca vei avea grija de el nu va face mizerie!>N-ai pentru ce pentru raspuns
Funda?happy

| andreiiiiiiiiiii a răspuns:

Roagai spune-le ca vei avea grija TUde el ca-l vei hrani TU si demonstreaza si mai spune-le ca daca nu o sa ai grija sa ti-l i-a functioneaza mereu. funda?

| andreiiiiiiiiiii a răspuns:

Roagai spune-le ca vei avea grija TUde el ca-l vei hrani TU si demonstreaza si mai spune-le ca daca nu o sa ai grija sa ti-l i-a functioneaza mereu. SI SPUNELE CA VEI CURATA TU DUPA ELE SI VEI FACE ASA CA ANIMALUL SA NU II DERANJEZE