| Milk Swan a întrebat:

Care este animalul vostru de casa? Va place de el? Cum lati cumoscut?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Imi plac foarte mult cainii. Ultimul meu caine a fost Athos, un brack german combinatie cu huski.Era unic, avea un ochi albastru si unul capruitongue

7 răspunsuri:
| LittleZyzy a răspuns:

Am un motan si o pisicuta, albi amandoi, care se cearta toata ziuabig grin Motanul l-am luat acum vreo 5-6 ani cand era micut.Acum e mare si gras si toata lumea se mira de elbatting eyelashes Pisicutza am luat-o de pe strada asta-vara cand era s-o calce o masinasad si e cea mai jucausa pisicuta din lume si o iubesc foarte foarte mult.

| Milk Swan explică:

Eu am avut o poveste lunga cu un papagal... e atat de lunga ca nici nu mai vreau s-o povestesc! Va spun doar pe scurt: Era un perus dresat care a murit, lasand in urma inimi sfasiate. Inainte sa moara, cam cu vreao...4-5 saptamani, i-am cumparat o perusica. Dupa aceea, revenim, a murit perusul... I-am luat perusicei un perus, si pe drum, perul a zburat... apoi am cumparat iar un perus, i-am dus la tara, si acolo, vecina, avea 9 pisici, dar...nu au fost mancati... aveau o nuca de coco, el s-a bagat in nuca, dar ea nu a vrut...Si a zburat... Apoi matusa nasei mele mi-a adus-o pe Cici. E o certareata, dar macar Roco-Coco are tovarasa. Acum, sunt in sfarsit impreuna 2 papagali, care se poate sa aiba si urmasi!

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Am un metis de ciobanesc german, Rafael, mi l-a adus tata acum un an, era un puic mic si il ador, chiar daca acum a mai crescut :X L-a gasit tata pe strada, mic si inofensiv, cerea iubire, eu i-am dat-o.Chiar daca ne mai ciondanim, eu il iubesc :X:X

| Alexandrinaa a răspuns:

Am un Scottish Terrier, un catel dulce (asa avea presedintele Bush tongue ), mi-e f drag ca e special: cand rade, stranutatongue, cand se alinta, se mangaie ca o pisica, latra pe pisici, e f atent si intelege ce vorbim cu el, dar e f incapatanat. L-am primit de la un prieten si a venit cu tirul tocmai din Bucuresti laughing (a suferit si de vertij, saracutul Oscar happy )

| kitiku a răspuns:

Eu am avut tot timpul cate un motan. de cand ma stiu, cam de pe la 7 ani. sunt adorabili. pe mine cel putin ma urmareau ( si ma urmeaza non-stop) unde mergeam: masina de spalat, bucatarie, facut curat in camere... tot timpul dupa mine ( si cand era mic) I LOVE CATS. l-am primit pentru ca stapanii nu mai aveau cu ce sa-l tina. pe ultimul meu wariour caine (asta e porecla la un pisic de 7-8 luni)))(((((:::::::

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un boxer si o corcitura de hasky cu ciobanesc german, un cotoi si o pisica "insarcinata"pe boxer il cheama MAX iar pe corcitura POCI de la pocitura.si o pasarica care vine in fiecare dimineatata la geamul dormitorului si incepe sa cante_.are un palmares mare si dispune de diferite triluri-unul pisicesc, altul ca de broasca, si refrenul pare un limbaj uman, vorbesc serios, cred ca este mierla.boxerul il am cadou de la un prieten, ii placeau bacnotele de 50 de euro si le manca pe unde le prindea, pe poci l-am gasit in parcare, vecinii stiu ca avem copii, animale si spatiu(profita de situatie), si cand le prisoseste vre, una o lasa in parcare.am fi avut mai multe la colectie dar MAX si-a schimbat gusturile, a trecut de la bacnote la feline, a omorat vreo5 pisici pana acum. ii iubim enorm, cel putin baietii mei, MAX are un trecut eroic, este infestat cu o larva care ii favorizeaza coagularea sangelui, 3 accidente de masina, dintre care doua soldate cu operatii spectaculoase(tije metalice externe si tot tacamul)si nemilosenia in privinta pisicilor, poci e hazliu si tare neastamparat, roade, sapa, dezgroapa tot ce misca, cotoiul a avut un accident de masina-sold dislocat aproape smuls, pisica mama facut masaj zilnic, cotoi vindecat(incredibil). as mai avea multe de povestit dar las loc si altora.

| sunky a răspuns:

Il cheama Terry si il iubesc. Mi l-a adus fiica mea si de atunci suntem cei mai buni prieteni.