Întrebare recomandată | syv12345 a întrebat:

Care este cel mai bun caine de paza la curte?

Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Eu zic ca cel mai Bun caine de Paza pe primul loc ar fi Doberman Nimeni nu are nici o sansa in fata lui are o viteza ne mai pomenita nimeni nu-ti intra in curte.
Pe locul 2 Ti-as recomanda Rottweiler si el e caine de paza dar nu are viteza insa este pe locul 2 la cei mai periculosi caini din lume si este un caine foarte puternic ar dobora din picioare un om in 2secunde.
pe locu 3 Ti-as recomanda Pitbull insa Pitbull nu este caine de paza ci este cel mai puternic caine de lupta contra caini si contra oameni ar omora un om intr-un minut oricum nu zic ca nu-i bun la curte.
Al patrulea ar fi Ciobanesc German e un caine inteligent de paza si are un instinc deosebit si o reputatie de caine inteligent foarte buna, are instinc bun si daca simte ca stapanul este in pericol ar face ravagii ar fi mai rau ca un pitbull nu ar putea fi controlat ulterior.Deci poti sa alegi toti sunt buni de paza. E alegerea TA!

Salut.

10 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Cangal Turcesc sau Ciobanesc de Asia Centrala, dar si Ciobanescul German sau Ciobanescul Belgian Malinois.

| Ashadow a răspuns:

Merge si rottweiler sau cane corso

| Oana92 a răspuns:

Ciobanescu mioritic sau carpatin. Este un excelent paznic, nu ataca copii, isi recunoaste atat stapanul cat si ce e ``nascut din el`` si in plus nu e atat de agresiv cum sunt rotwailleri si cainii de lupta in general(sunt sanse foarte mici sa o ia pe aratura spre deosebire de cainii de lupta)

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu iti recomand:
1. Pitbull
2.Rottweiler
3.Ciobanesc german
4.Ciobanesc de asia centrala
Eu am 2 pitbuli american terrieri si un rottweiler talie mare numai eu bunica si bunicu intram in rest nimeni oricum uh decizi.

| JustMeDiana a răspuns:

Cainele Lup.
Rottwailler ( nu stiu sigur )
..sau Labradorii daca sunt dresati bine, sunt buni si ei de paza si sunt foarte inteligenti.

| Stefy200 a răspuns:

Dupa mine un caine lup sau un boxer.

| mirlanul a răspuns:

Rottwailler eu am de esta

| Wiro a răspuns:

Caine lup
Bull Terier
Ciobanesc
Boxer
Pitbull
Doberman

| IonuTzz19 a răspuns:

Caine lup
Pitbull
Boxer
Bull Terrier

Nu uita de funda happy

| RaulRaulutzulThau a răspuns:

Rottweiler=Staţi la curte şi vreţi să vă luaţi un câine de pază? Împreună cu specialistul în comportament canin, Călin Petre, am făcut un top al celor mai buni câini. Sunt extrem de inteligenţi şi au o agresivitate înnăscută. Însă trebuie să-i educaţi de mici.

Asa ca iti zic daca vrei sa iti iei Rottweiler