| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele cand ai un catelus mic in apartament?

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

AVANTAJE: bucurie continua,nu sti cu ce te poate surprinde urmatoarea zi, intotdeauna se va bucura cand vei veni acasa, intotdeauna vei simti alinare alaturi de catelu, totul este o bucurie cand ai un catelus.
Dezavantaje: putina mizerie pana sa invata sa isi faca treburile afara sau in ladita, poate roade unele lucruri daca nu are destule jucarii interesante... dar la atatea bucurii cate iti ofera un catelus uiti de toate dezavantaje

9 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

In general cainii nu zgarie mobila. La mine nici un caine dintre cei care i-am avut[ nu sunt colectionara, pe unele doar le cazam ] nu mi-au zgariat mobila. Este depinde cum il inveti tu.

| ea_6589 a răspuns:

Avantaje: ai o campanie placuta, cu cine sa te joci
dezavantaje: face mizerie, trebuie sa il scoti afara

| WyvernSky a răspuns:

Buna
Nu este o responsabilitate asa mare sa ai un catelus intr-un apartament. Avantajele sunt ca te bucuri de el si ai cu cine sa te joci sau ce face.Dezavantajele,insa sunt ca trebuie sa-l scoti la plimbare zilnic[te 3 ori pe zi], sa-i asiguri intodeauna ca are mancare si apa.Acum,eu nu zic sa nu-ti i-ei catel, de fapt este o foarte buna alegere.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zgarie mobila?

| alexutza003 a răspuns:

Avantajele sunt ca ai un nou amic si e distractiv iti mai insenineaza ziua
dezavantajele sunt ca face mizierie lasa par costa bani :p

| iReal96 a răspuns:

Dezavantaje : face pipi,caca,mizerie, trebuie sa cumperi in fiecare zi mancare, sa-l duci la plimbare.etc.
avantaje : poti agata o gagica mai usor,te joci cu el, iti umple casa de veselie, fericire.etc.si eu am unu!

| Elise_1052 a răspuns:

Daca este bine dresat nu o sa ai nici o problema... Daca ii arati unde trebuie sa doarma, sa isi faca dreburile rolling on the floor si alte chestii este in regula... daca nu aoleuu haos!

| roky26 a răspuns:

Avantajele ar fi ca ai cu cine sa te joci si cu cine sa iti petreci timpul, iar dezavantajele sunt ca poate cateodata face treaba mica sau mare prin casa sau iti poate roade lucrurile daca nu l-ai dresat inca

Dar e un lucru frumos sa ai catelusi si eu am doi bichoni havanezi sunt foarte pufosi si jucausi

| Lizzaaa a răspuns:

Heey DeeDee. Si eu am avut un catel Bichon Bolognese in apartament iar mama mea l.a dat din cauza ca era prapadit. Un avantaj sa ai un catelus in casa este ca acesta te bine dispune si iti este un bun prieten.Dezavantajele pot fi mari sau mici in functie de personalitatea stapanilor. Daca stapanii sunt obsedati de curatenie si ordine suporta mai greu un catelus, dar daca sunt mai delasatori si accepta situatia se pot adapta cu un catel in apartament. Oricum mama mi.a dat cainele si apoi a regretat enorm a plans dupa el mai mult decat mine big grin ...Ai grija de catelus Te pup :*.