| ReggaeGirl a întrebat:

Cat costa o broasca testoasa? Si cu ce se hraneste?

Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

Am uitat sa spun ca trebuie si sa ii cumperi acvariu care costa peste 50lei.Sa ii schimbi apa in fiecare zi si sa ii cureti acvariul. Daca nu prea ai grija de ea se imbolnaveste, i se umfla ochi si nu mai vede, nu mai mananca si moare.

7 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Costa mai putin de 50 lei (30lei parca).Se hraneste cu mancare speciala care o cumperi de la farmacie.Am avut si eu acum cativa ani dar a murit sad.

| Roxidd19 a răspuns:

Pai cand mi-am luat'o eu era vreo 20-30 leihappy Mergi la magazinul de animale si ceri hrana pentru broaste, pai ea se hraneste cu ceva pestisori micuti...parca...big grin

| Madalovenar a răspuns:

Din pacate nu stiu cat ar costa, dar stiu sigur cu ce se hraneste deoarece si eu am avut o broasca testoasa primita cadou. Daca stai la sat si ai curte cu verdeata ai putea so lasi sa manance iarba, iar daca stai la oras ai griza ce ii dai.I-ai putea cumpara salata de frunze dar so speli bine.I-ai putea da si legume dar ai griza.Cam atat am sa-ti spun.

| xblumix a răspuns:

Se hraneste cu viermi uscati(se gasesc la magazinul respectiv) si cu niste chestii vitamine nu mai stiu km si una e in jur de 50 lei (cred)sper ca te.am ajutat

| Deaconu_Cristina_1980 a răspuns:

Costa 50 lei.se hraneste cu crevetii uscatii

| Lungu_Alexia_1998 a răspuns:

30 de lei