| LanaDelRey1975 a întrebat:

Cat de mare este un caine Bichon Maltese de 5 luni?
Sa imi iau un Bichon de 5 luni sau sa mai astept inca o luna si sa imi iau la o luna?
P.S.:Vreauuuu unul cat ma repedeeeeee!

7 răspunsuri:
| YoCookieMonster a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putintel, sa iti iei de la 1-2 luni, caci daca il iei de la 5 luni deja e cam "adult". Deci nu vei avea parte sa te bucuri de el indeajuns.
Daca il iei de pui, il poti obisnui rapid cu tine, si cu casa, insa daca il iei de la 5 luni, ii va lua ceva mai mult sa se obisnuiasca.
Dar depinde doar de preferintele tale love struck

| FucktheSystem a răspuns:

Nu știu cât de mare este, dar mai bine îl iei pe ăla de o lună. Câinele meu l-am luat când aveam sub un an, nu știu exact cât, l-am găsit abandonat de stăpân și e mult mai greu să se obișnuiască cu tine dacă e mai mare și cu comenzile care i le dai sau numele care vrei să i-l dai.

| viotedy a răspuns:

Nu-l lua de 5 luni, mai bine de 1-2 luni.ala e mare si are obiceiuri.

| vegeta a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=LrHlyt6LeKs uitate in acel video sa vezi cat de mare este astept si fundita...

| Annä_Anné_1997 a răspuns:

Eu zic ca ce-l mai potrivit e un catel de 2-3 luni.la o luna e prea mic, si la 5 luni e prea mare deja nu o sa raspunda la numele nou pe care tu il strigi, si la 2 luni poti sa incepi sa il dreseji e perfect.

| AndreiAs02 a răspuns:

Ia-l acum! Funda?

| LanaDelRey1975 explică:

Cat de mare este un caine Bichon Maltese de 5 luni?