| Fiona232 a întrebat:

Ce animal de casa e mai potrivit : un caine sau o pisica?

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

Eu iti recomand pisica deoarece sunt mai multe avantaje care nu te deranjeaza la o pisica.E mai curata, mai putin pretentioasa, mai mica, etc.
Da asta depinde si unde stai la bloc sau la casa.

7 răspunsuri:
| คlєxヅ a răspuns:

Daca ai o fire energetica si te plictisesti foarte repede iti recomand un catel,daca ai o fire linistita, o pisica,mie imi place catelul,mai ales cand ma joc cu el vara sau primavara,si o pisica toamna sau iarna,adica stai pe canapea alaturi de ea o mai mangai din cand in cand, te joci cu ea,vorbesti cu ea si te uiti la televizorwinking, daca stai la casa ia-ti mai bine un caine,pisica ai putea sa o pierzi (chiar si daca stai la bloc,asigura-te ca ai ferestrele inchise si la fel si usile! ) cainele,la fel,ar putea fi omorat crying, sau sa il pierzi! Mai rau,sa moara in fata ta! (daca se intampla asa cateva zile numai in plans o tii! ) dar depinde, daca vrei caine si ai mult pamant perfect pentru joaca alege un catel,sau daca iti place pisica poti sa iti iei o pisica,sunt foarte dragalase (mai ales cele pufoase!) dar pisicile mai naparlesc cateodata, si daca vrei sa iti iei un catel poti sa iei un yorkshire sau un bichon, daca vrei doar sa il tii in casa, dar pisicile de multe ori le pierzi, dar daca iti iei un catel si o pisica, amandoi de mici max de 1 luna sau 2 si se invata, sa vezi tu ce frumos ar mai fi! Asa nu ai mai avea din ce sa alegi, pentru ca i-ai iubi pe amandoi! Si daca chiar vrei sa se invete unul cu altul, mai bine ia-ti un catel de talie mica, si o pisica linistita.Dar daca nu vrei sa deranjezi vecinii ai putea sa iti iei un catel, nitel mai linistit!

| mixxjim a răspuns:

O pisica mi se pare mai potrivita, mai ales daca stai la bloc; nu mananca mult, nu treuie plimbata pe afara, nu latra sa deranjeze vecinii

| danielaxyz a răspuns:

Pisica Ragdoll e pisica perfecta pentru casa

Răspuns utilizator avertizat
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.Eu am o pisica pe care o cheama Kitty.E foarte draguta si nu pot sa imi petrec nici macar o zi fara ea(ma rog,pot, dar cu ea imi e mai bine). Deci eu as zice ca o pisica ar fi foarte buna ca animal de casa, dar depinde de gusturile tale. Daca tu preferi un catel, ia-ti un catel.Mie imi plac foarte mult cateii, dar mai mult pisicile.
Sa ai o zi frumoasa!

| Inemes a răspuns:

Cainele.

| Lora1 a răspuns:

Pisica daca stai la bloc dar daca la in casa un catelwinking