| ralluca15lp a întrebat:

Ce animal de companie este distractiv si usor de ingrijit? Am de ales intre caine, pisica, hamster, papagal sau pesti.

Răspuns Câştigător
| TheQuestioner a răspuns:

Dupa parerea mea pisica este mai usor de ingrijit decat cainele si este distractiva dar nu la fel de tare ca si cainele, si hamsterul e amuzant dar miroase ingrozitor si daca il pierzi prin casa ala esti, papagalul acum depinde de ce papagal vorbesti, papagalii mari, gen micul alexandru sau papagalul kakadu sunt f. draguti si scumpici, nu prea greu de ingrijit dar f. scumpi, perusii unii sunt uneori distractivi si sunt destul de usor de ingrijit, pesti sunt plictisitori, nu ai ce face cu ei si necesita si ingrijiri. As alege pisica sau un papagal kakadu (daca as avea bani ), dar daca vrei un animalut ascultator, pentru care esti gata sa iti asumi niste responsabilitati (plimbarile in fiecare zi, cel putin ) dar care ofera f. multa iubire (dupa parerea mea ) as alege cainele.

7 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Buna :] ♥
Cel mai distractiv este un caine ^^. Cainii sunt adorabili, de poti juca cu ei, ii poti scoate afara. :3
Cei mai usor de ingrijit sunt pestii. Trebuie doar sa-i hranesti si sa le schimbi apa ^^.

Si restul sunt foarte dragute :] Succes.

| cornel a răspuns:

Pesti.; x

| Timmy97 a răspuns:

IzZzAbElLe,hamsterii traiesc pana la varsta de 2ani(poate mai mult, daca ii ingrijesti bine)si sunt usor de ingrijit.Eu am avut 3 si erau ffffffff draguti.

| Florin6326 a răspuns:

Distractiv mi se pare cainele; usor de ingrijit, pestii.

| iuo a răspuns:

Papagal

| emy100 a răspuns:

Hi! Eu zic papagal.am si eu 2.sunt usor de ingrijit.nu isi fac trburile pre mult si daca vrei ii ti in cusca. dupa un timp se acomodeaza cu tine.ai mei mananca cu mine se suie pe mine ma gadila si unu dintre ei chiar vorbeste.succes.FUNDA?

| IzZzAbElLe a răspuns:

Eu nu as alege hamster pentru ca traiesc doar cateva luni iar dupa aia mor de batranete