| Mehh a întrebat:

Ce forme geometrice se folosesc la origami?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Hartia este de forma dreptunghiulara in general sau patrata, dar obiectele se fac majoritatea din patrat.(unele si din dreptunghi: coiful, barcuta etc.)

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Cum forme?
Daca stii ce-i ala Origami stii ca, din hartie, prin taierea si plierea ei, se fac cele mai banale sau mai trasnite forme:s-a pornit de la cocori, s-a ajuns la avioane de hartie, la animale, obiecte de mobilier, pantofi. Evident, unele sunt chiar functionale.
Zici origami ___zici orice forma.
Uite un film scurt:
http://www.youtube.com/watch?v=8fWhYOt57i8

| Angelsergiuboy a răspuns:

Depinde de origami

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta filmulete pe youtube... origami http://www.youtube.com/results?search_query=origami&aq=f...ai sa inveti sa faci multe lucruri acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, la origami se folosesc patrate de 10 x 10 sau ma mari dar in general patrate. Sper ca te-am ajutat happy