| tu8dor8 a întrebat:

Ce sa fac daca unui om ii e frica de catelul meu de 5luni si vreau sa termine cu frica asta? Cand catelul latra, latra si el, daca intelegeti. Va dau FUNDA la cel mai exact si corect raspuns.

6 răspunsuri:
| Obsolete a răspuns:

Punel fata in fata cu catelul si lasa-l sa se joace cu el si eu am avut fobia asta si un prieten de al meu avea caine si eu mergeam pe la el si cum auzeau cainele fugeam pana in casa.Incearca sa ii arati ca nu e rau.Lasa-l sa je joace cu catelul si o minge. Sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| ღKimKimmyღ a răspuns:

La 5 luni majoritatea cainilor iau totul in ...joaca. Adica, gen daca te musca, ei bine nu musca in adevaratul sens al cuvantului [in cazul in care "musca" stapanul]; el vrea sa se joace. Deci, ceva gen este si cu acea persoana pe care o latra, probabil nu vrea sa-i faca nimic rau.

| christianchristian a răspuns:

Pai il pui p'Ala sa il atinga sa vorbeasca cu cainele etc.

| OhMyGod a răspuns:

La 5 luni..nu imi imaginez cat de ''agresiv '' e...eu cred ca latra pentru ca e curios

| M5 a răspuns:

Un leac babesc: Ii tai putin par de la coada si ii dai foc si tot fumu sa il inspire si nu ii va mai fi frica 100%