| Diana_6087 a întrebat:

Credeti ca este bine sa ascultati muzica cand sunteti tristi?

20 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai este binewinking Eu cand sunt trista ascult muzica.happySi asta ma face sa ma simt mai bine happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, e bine. Ce nu e bine este ca de obicei ascultam o muzica trista si in loc sa ne ridicam din "nenorocirea" care ne-a lovit, ne afundam si mai tare.

| B3Bytza a răspuns:

Da...deoarece aceea melodie poate sa te faca sa te simti mai bine sau sa te intristeze mai tare...depinde.

| Irina a răspuns:

In cazul meu, daca ascult melodii care imi plac mult ma binedispun.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca tristetea e din cauza unui deces - nu e bine sa asculti.
Daca tristetea e doar... din cauza unei stari generale proaste, ori faci pe emo de nebun asa - da drumu la Prodigy cat de tare poti.

| Jonsdottir a răspuns:

E foarte bine, te ajuta sa gandesti pozitiv si sa te relaxezi.

| andreea8888 a răspuns:

DA, este foarte indicat sa ne destindem pe fondul unei muzici de calitate, dar insist, DE CALITATE!
Muzica ne afecteaza starea de spirit in bine sau rau, deci, trebuie acordata atentia necesara, astfel incat sa ne binedispunem, nu sa ne afundam in butoiul cu melancolie!
Exemplele difera de la o persoana la alta, deci, nu se pot suprapune preferintele personale!
Asculta muzica diferita si observa starea ce ti-o ofera fiecare gen muzical!

Si apropos, de ce ai fi trista?
Viata este frumoasa, traieste-o din plin, si razi atunci cand sufletul plange, poate cineva se va indragosti de zambetul tau!happy

| pep a răspuns:

Da, este chiar recomandat. Din cele mai vechi timpuri s-au cunoscut efectele psihoterapeutice ale muzicii. Exista multe dovezi si izvoare scriptice.Insa e foarte important a se selecta genul adecvat de muzica pentru genul de tristete in care esti prins, cuprins, invalmasit...Chiar daca nu detii o cultura sau cunoastere aprofundata asupra genului de muzica potrivit pentru starea de tristete in care te aflii, experienta a dovedit ca audierea muzicii poate face adevarate minuni, poate avea efecte curative asupra sferelor psihicului

| adyth a răspuns:

Depinde de muzica... unele te deprima mai rau happy

| Moneyandfame a răspuns:

Muzica te poate deconecta de tot, de probleme si framantari. Cel putin unii oameni asa se relaxeaza.Depinde de persoana, daca vrea liniste sau simte nevoie de muzica pentru a se calma.

| dyav0litza a răspuns:

Sigur si eu ascult cand sunt trista ascult muzica trista cand sunt nervoasa muzica de cartier...:d

| alexxandru a răspuns:

Daaa. foarte bine! Eu unu asa cred, parca iti mai alina durerea! Depinde si ce gen de muzicawinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti asculta... dar, nu cele de jale... putin mai saltareatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e al dracului de benefic http://www.youtube.com/watch?v=PkOQFTOoDOY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, poate ca da muzica te linisteste ...parerea mea! Voi ce credeti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer da dar trebuie sa ai grija sa nu cazi intr o depresie

Răspuns utilizator avertizat
| cutza a răspuns:

Da, o muzica asa mai vesela caci muzica iti inspira starea de suflet!
Daca nu stii ce muzica sa asculti pune mai multe cintece si pe care o sa le suporti pe acelea ascultale!
Muzica devine si glasul a ceea ce simtim, adica daca esti suparata si nu poti sa-ti versi amarul ascultind o muzica tare si galagioasa ai impresia ca strigi tu si parca te eliberezi, iti este mai usor

| turtl3 a răspuns:

Depinde de muzica.

| deeutsa a răspuns:

Dahee hee. depinde de om. de genul muzicii. de cauza pentru care esti trist. pe mine muzica de obicei ma face sa gandesc pozitiv si ca o sa fie bine.