| Spiike a întrebat:

Cum faci ollie sau kingflip pe fingerboard?

3 răspunsuri:
| miruna013 a răspuns:

Pur si simplu pana la urma iti iesebig grinsi eu am unul, dapai acum is pe a 8, cand eram pe a 5-a avea toata clasalaughingam exersat tot mai mult si pana la urma mi-a iesit ceva mic apoi tot exersam si la un moment dadeam un oli giganticbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul consta in asezatul degetelor pe placa...(_*_*___*)acolo trebuie sa pui degetele unde e * apesi pe ultimul din spate iar apoi ii dai drumul si le apesi pe celelalte

| AlexBmxRider a răspuns:

Se numeste kickflip nu kingflip. Pentru ollie apesi pe tail si imediat ce ai apasat duci ambele degete cu care te dai cat mai in fata dar sa iti ti placa sub degete. La kickflip trebuie sa dai cu degetul din fata intr-o parte. Sper ca te-am ajutat.