| andreeaanghel14 a întrebat:

Cum imi pot convinge mama sa-mi ia un catel. tata ar fi de acord dar ea nu si nu... ii zic in fiecare zi de el am primit si de la pedigree mancare si ca sa o conving sa ia pachetul i-am zis ca e o carte laughing. nu stiu ce sa-i ma zic de acum am innebunito si s-a cam saturat ...de cateva luni imi zice acelasi lucru.'da mai lasa-ma odata ca mai inbunit' tongue nu o mai suport nu vrea nimic din ce vreau eu crying

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Trebuie să-i arăţi că eşti responsabilă şi poţi avea grijă de câine. Poţi începe prin a fi mai ordonată, prin a avea mai mare grijă de lucrurile tale. O să observe şi poate o să fie de acord. Dacă stai la bloc e mai dificil să o convingi. Încearcă totuşi şi nu fi sâcâietoare.

7 răspunsuri:
| alexxandra a răspuns:

Te inteleg si eu imi doresc un caine dar mama nu e de acord cu asa ceva taty ma sprijina iar mama imi face zilele un calvar pentru ca ea vrea pisica si nu caine iar eu nu ii iau ei pisica deloc nici tata niu vrea sa ii luam o pisica

mira
| mira a răspuns:

Poate ca are dreptate.Prezenta unui catel in casa inseamna treburi gospodaresti in plus. Daca spatiul in care locuiti nu este suficient inseamna sa chinuiti animalul.Cumparati-va mai intai o casa cu o curte spatioasa si nu seva mai opune.

| Vizitiul a răspuns:

Avand in vedere greselile reflectate in materie de exprimare scrisa, sunt de acord cu mama ta!
Ar fi cazul sa-ti revizuiesti exprimarea, iar pe urma poti aspira la animale de companie.
Scoala este primordiala!

| deedee191 a răspuns:

Yi ca o sa ai mult agrija si dovedeste+i ca esti responsabila, cauta poze cu catei mici(pui) si frumosi care sa ii atraga privirea si spune-i ca tu il vei ingriji si ea nu trebuie sa faca nimic si cand vii acasa sa il veyi cu toata dragostea cu care te primeste, eu asa am reusit sa o conving pe mama sa mi-l ia pe puppy

| xasfgbgfh a răspuns:

Demonstreaza-i ca esti responsabilahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ii vorbesti concis despre avantajele si dezavantajele unui animal in casa. Astfel ii demonstrezi ca esti bine informat, dorinta ta fiind clara si nu doar un moft copilaresc.

| nniko98 a răspuns:

Poti incepe prin a demonstra ca esti responsabila.De exemplu,fa curat de fiecare data in camera ta, ajut-o in treburile casnice, arata-te mai interesata de tot ce face ea.O sa observe asta si poate o sa cada de acord c tine.Succes!:*