| toto1116eu a întrebat:

Cum imi pot invata catelul sa isi faca "treburile" intr-un singur loc?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand face in casa, sau in orice alt loc in afara de cel in care ar trebui sa faca, il certi, poti sa il lovesti si cu un ziar sau o hartie rasucita (stai linistit, nu il doare deloc, dar il sperie), si sa il duci acolo unde ar trebui sa faca. Foarte important este, insa, sa ii arati unde a facut pentru ca altefl nu o sa stie de ce il certi.
Eu asa am facut cu bichon-ul meu, si dupa o luna jumatate- 2 luni, a prins ideea. happy

Sper ca te-am ajutat big hug