| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa o conving pe mama sa imi ia o pisica :-s
Cu tata e usor ca zic "Te rog frumos "... dar dupa 1 minut el zice "Dar nu vrea mamy sad "
Cum as putea sa o conving?
De cate ori vad o pisica imi vine sa plang sad
eu am avut pisica de cand eram mica si imi vine greu sa nu am una acum sad
Si cand eram afara 1-2 cu pisicile in bratzehee hee
Si acum lf >:"
xoxo
by zui

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Da, cu diplomatie si mult tact, dar nu mintind, vei putea sa ai pisica mult dorita... Dar sa ai cuvant atunci cand vorbesti cu mama ta, si sa ii promiti ca tu vei fi aceea, care va avea grija de ea, de curatenia dupa ea, de toate ce implica o pisica in casa... Ma gandesc insa ca ea fiind asa de mica, sigur se va urca pe perdelele camerei sau ale casei si ce te vei face cand le va si rupe, ce vei spune mamei? Eu iti doresc sa ti se implineasca acest vis si sa stii ca asta presupune vaccinurile si dezinsectia la zi, apoi si curatenia dupa ea, zilnic (cu stransul jucariilor ei, facut curat la baie ), caci miroase tare pipi de pisica si daca ai sa fii in stare sa te ti de aceasta obligatie, sa vezi ca mama nu va avea ce sa zica si chiar o va indragi... Lucien.

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Du-te la mata ta, ajut-o sa faca curatenie si apoi incearca sa vb cu ea.Promitei ca vei avea grija de pisica si ca nu va face nici o problemawinking
Mult succes!kiss

Răspuns utilizator avertizat
nony
| nony a răspuns:

Faci trafic de sentimente, si nu esti in stare sa ¨trafichezi¨ o pisicutahee hee?

| yuli10 a răspuns:

Pai daca pana acum ai avut nu inteleg de ce sunt impotriva... ca banuiesc ca erau si ei deja invatati cu o pisica prin preajma.
nu cred ca o sa fie asa greu sa o convingi pe mama ta mai ales daca ii arati niste pisicutze dragute si ii explici cum o sa ai grija de ea, bla bla.
sau ar mai fi o idee, daca se apropie ziua ta de nastere, ai putea sa ii spui o prietene sa iti ia o pisica. nu cred ca mama ta va mai avea ce comenta, fiind vorba de un cadou big grin

| mioara a răspuns:

Tu aduo sa vezi ce se va intampla.

| DoomNEzeu a răspuns:

Poi i-ati u una.si dupa ce te vede cu ea.nu mai are ce sa zica. daca zice sa o duci inapoi.incepe si u sa plangi putin. poate asa merge.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zic si eu: ia un puiut mic si pufos, du-l acasa si sa vedem. Ce va face mama ta? Va chema hingherii?