| RoooneyThePuf a întrebat:

Cum se comporta un caine husky?big grin

6 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Am să-ţi răspund din experienţă, pentru că şi eu am un pui de husky siberian:

Este foarte energic, încăpăţânat, jucăuş, îi place să fie scos la plimbare cât mai des, să stea în compania cuiva, dar nu în ultimul rând, îşi iubeşte mult stăpânul, fiind alături de el.

Mai multe informaţii despre rasa husky, găseşti aici:
http://www.animale.ro/caini/husky-siberian.

Sper că te-am ajutat!

| RainBow_2697 a răspuns:

Ca un animallaughing ca un caineee

| rockaholic a răspuns:

Husky-ul este nobil si prietenos, insa in acelasi timp indraznet si alert. Nu are sub nici o forma calitatile unui caine de paza si aparare. Este ganditor si independent, cerinta vitala pentru un caine de sanie, care trebuie sa actioneze corect, fara urma de greseala, pentru a nu pune in pericol viata sa si a musherului. Cainele matur este rezervat, are o atitudine demna, inteligenta si un caracter energic. Intotdeauna este dispus la munca sau la joaca, ceea ce il recomanda si ca un un bun caine de companie. Iubeste indeosebi copiii. Nu se simte bine singur, fiind un caine de haita; cel mai frumos cadou pentru un Husky este o pereche cu care sa se poata juca dupa bunul plac, dumneavoastra fiind astfel mult mai linistit. Nu este un gurmand, se multumeste cu putin. Este foarte important ca alimentatia sa fie corect aleasa, pentru a mentine cainele in forma, sanatos si cu un aspect corespunzator.

| eu.;] a răspuns:

Depinde cum il inveti. Daca il ai de mic, e cu totul diferit happy
Dar daca il iei deja mare.Are nevoie de libertate, adica daca stai la casa mi se pare perfect. dar la bloc in nici un caz nu!
este jucaus, crede-ma, are o prietena de-a mea.
insa ea il are de cand era mic.si asa l-a invatat.tongue

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Buna!
Sti ca am un haski pe nume Maya!
Si sa iti spun cum este cu acasta rasa de caine:
Sunt salbatici, au instinct salbatic, iar astfel se dreseaza greu!
Sunt jucausi, si le place sa chinuiasca animalele mici!
Au ochii albastri ceea ce imi place!
Cateodata,, innebunesc,,, dar nu stiu de ce big grin
Asta e rasa lor!happy

| spanak3 a răspuns:

Pai eu am avut unul dar l-am dat!
Vara il tineam in casa la aer conditionat pentru-ca nu suporta caldura!