| DemonicaMrx a întrebat:

Daca catelusa mea de rasa yorkshire terrier are pui cat timp sta cu puiutii in burtica?

Răspuns Câştigător
| Classy a răspuns:

Cam 8-9 saptamani happy

5 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Gestatie la catele dureaza aproximativ 63 de zile, plus sau minus 5 zile in functie de individ.
Si nu conteaza sexul cateilor. K daca are si fete si baieti in burta, nu ii naste pe unii saptamana asta si pe ceilalti saptamana viitoare. Toti se nasc in aceeasi zi, indiferent de sex.

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Sta 2 luni si cate va zile adica(8-9saptamani) nu conteaza cum au spus uni ca conteaza sexul daca e fata sau baiat tot asa se vor naste nu vor sta saptamani in burtica daca sunt diferiti.Si da stau chiar ca un caine normal in burtica.

| noktambul a răspuns:

Ca orice catelusa gestanta : aprox 8 saptamani.

| Deĺααα a răspuns:

8 saptamana daca e fata thinking 9 saptamana daca e baiat happy. bfta:*

| Irina_Lucia_1974 a răspuns:

Hmmmmmm- nici nu mai stim pe cine sa credem! happy
catalusa mea de aceiasi rasa are 8 saptamana si 5 zile / azi 15/08 implineste cea de a 5 zi... daca nu naste ce fac...ma duc cu e ala medik?
simptomele sunt exact asa cum se scrie pe net; locusorul ei mai separat, maninca de 2 pe zi, mai mult noaptea happy si azi saraca a stat mai mult in locusorul ei ales....nu mai am rabdare sa o vad cum sufera..nu o mai dau la creat-prima si ultima!