| DanielAnd20 a întrebat:

Dacă o cățea fara pedigree și un caine cu, fac căței. Au cum sa aibă pedigree

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteels ca nu pot avea pedigree, odata ce catelusa nu are, iesind corcituri.

| dullcat a răspuns:

Aste e cel mai important? Animalele iubesc oamenii neconditionat, indiferent de caracter.Dar aparent invers, cand vine vorba de rasa sau corcituri, nu e valabil.Trist.

| Eireann a răspuns:

Nu, pentru ca nu poti atesta linia de sange a femelei, ca nu este purtatoate de probleme de sanatate sau ca nu a fost incrucisata cu altceva.

| sammie a răspuns:

Rare șanse.

| TheGentleman a răspuns:

Se poate, dar este extrem de greu. Vor trebui efectuate analize genetice din care să reiasă că sunt sănătoși, că aparțin unei rase de câini, etc.

Există și „corcituri" de rasă precum mastador (Labrador+ Mastiff), Beagador (Labrador + Beagle) sau câinele-lup ( Câine+ lup sălbatic)