| Adrian_Radu_1996 a întrebat:

De ceva timp au inceput sa moara puii de gaina, au cam o luna jumate decand au fost scosi. Sunt hraniti bine cu concentrate si tarate de porumb, grau si mazare. Am facut 'autopsia' catorva si toti aveau fierea foarte mare in raport cu corpul. Nu pot depista boala, daca e cineva care stie, va rog sa-mi spuneti ce ar putea fi. Multumesc

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un medic veterinar. Preventiv poti sa le torni cateva picaturi de ulei de floarea-soarelui, pe cioc.

| Doctorfishadi a răspuns:

Problema ar putea fi concentratele.Cauta simptomele care le au puii inainte de moarte si consulta-le cu ce zice el:http://forum.agroinfo.ro/index.php?showtopic=21483

| RainbowFade a răspuns:

Nu conteaza cu ce hranesti puii dupa si conteaza cu ce ii hranesti dinaintewinking
Poate daca le dai gainilor un pic de ulei cu orez fiert inainte sa faca oua. Consulta un veterinar cu cateva zile inainte sa faca oua si dupa dale orez fiert cu ulei.