| Duncan a întrebat:

Doneaza sau vinde (mai subtireanu) cineva un amstaff? big grin

3 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Intra pe adoptiicaini.ro si d aun anunt in care zici ca doresti sa adopti un amstaff.

funda?

| RedNose a răspuns:

De donat mai greu, dar daca exista posibilitatea ai grija la comportamentul cainelui, originile(sa nu fie corcitura) si cum sta cu sanatatea. De vanzare gasesti pe la 500lei un pui ok, dar cel mai bine e sa iei un pui din parinti cu pedigree, doar asa sti sigur ca e de rasa altfel iti iei teapa.

Intra pe www.pitbullclub.ro acolo gasesti pe langa informatii despre amstaff si anunturi, poate gasesti ceva si ai mai putea sa verifici tot timpul site-uri gen mercador, tocmai, publi24, animale.ro(e un topic cu donatii) etc.

Te-ai gandit cat o sa te coste intretinerea unui amstaff? Ca adult intretinerea e cam 300-400lei/luna,iar ca pui pana la 6 luni cand termini cu vaccinurile va trece de 1000lei:) (doar vaccinul e minim 50lei+hrana premium/superpremium(intre 160-300lei)+vitamine(minim60lei)+alimente(daca ii faci mancare gatita, daca vrei sa-ti arate cainele super)+accesorii...costa ceva)

p.s. eu imi iau in vara pui amstaff(150euro cu pedigree, carnet de performanta, carnet de sanatate, cip, pasaport)

| tracicus a răspuns:

Ce stii despre amstaffo? catin ani ai si cu ce te ocupi?