| Denisaa1235 a întrebat:

E normal cainele meu sa aiba un testicul mai mare decat celalalt? E bichon maltez

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intreaba orice medic: toate organele pare sunt de dimensiuni diferite. De aceea, in vremea copilariei mele, la magazin iti indicau sa masori pantoful pe piciorul drept. Majoritatea persoanelor au piciorul drept mai mare decat stangul. Acum depinde si daca marimea este exagerata la caine. Un veterinar iti poate spune. Uite si la barbati (unde este invers ca la picioare: testicolul stang este mai mare): https://ro.healthitkenya.com/levoe-jaichko-menshe.htm

| ReddY25 a răspuns:

Du-l la veterinar asap

Răspuns utilizator avertizat
| DjSannan a răspuns:

Nu, nu este. Cei mai multi câini au testicule de dimensiuni similare. Dacă observați o diferență în dimensiunea testiculelor câinelui dvs., trebuie să consultați un medic veterinar pentru a determina cauza. Aceasta ar putea fi cauzată de o infecție, de o traumă sau de o boală subiacentă