| Pufarinee a întrebat:

Eu am avut un ciobanesc german pe nume Terra si era cea mai buna prietena a mea imi dadea labuta, se juca cu mine, ii dadeam in gura mancare si nu-mi facea nimic si puteam sa ii iau mancarea de la gura. dar a muritsad... daca aveti si voi un ciobanesc german spuneti-mi si mie cum se comporta. funda.(PS era fata cainele)

Răspuns Câştigător
| Adrii13 a răspuns:

Da,am avut si eu tot un ciobanesc german pe numee Diva. Cu mine se purtaaa foarte frumos, dar cu alti oameni nu prea. Daca cineva tipa la mine incepea sa maraie. Eu puteam sa-i fac orice... Sunt caini cu foarte mare dragoste fata de o persoanaa.

7 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Câini am avut mereu, de fapt aici http://articolepractic.blogspot.com/ poţi să citeşti articole despre cei 3 câini ai mei şi te aştept cu commenturi acolo! :) FUNDĂ!?!?;)

| Pufarinee explică:

Avea cancer de burtasad

| IonutAxi a răspuns:

Pai am eu. Il am de 6-7 luni c, cainele se comporta frumos, dar conteaza foarte mult cum il inveti tu. Trebuie sa te joci cu el sa il bagi in "seama" intelegi ce vreau sa spun? Si daca vrei sa nu fie agresiv tinel pe langa oameni, scoate-l la plimbari. Asa fac si eu si e foarte frumos! Succes.

| AmbarusAna a răspuns:

Sal si eu am avut o cetelusa pe nume SASHAsad si mie mi-a murit era ce-a mai dragalasca catelusa avea 4 luni si mi-a otravit-o cineva sad se juca cu toata lumea pe toata lumea tragea de papuci laughing sad pacat ma gandeam sa mi mai iau alta dar imi este teama k nici una nu o sa mai fie ca ea

| Iasocec_Roxana_1992 a răspuns:

Da, cainii din rasa ciobanesc-german sunt foarte afectuosi si se ataseaza de stapan. Eu am avut un ciobanesc-german pe nume Nerro era foarte cuminte in preajma mea, dar daca aparea si altcineva incepea sa latre si sa maraie.

| ionelaeu5 a răspuns:

Daca era mica... laptele nu o ajuta, caci laptele (daca era obisnuit adica nu era de la mama lui) trebuie facut cu miere, orez macinat, si un ou. daca nu, nu are calciu in oase si de aceea a murit.pa.

| biutza199923 a răspuns:

Nu am, dar imi pare rau pentru tine.In parc am vazut multi catelusi mici si draguti, vreo 8, care par a fi corcituri de ciobanesc cu golden retrevier. Poate te intereseaza.Te pup si succes :*