| MeMyselfI a întrebat:

Eu stau la bloc intr-un apartament mediu ca marime. Vreau sa stiu daca e mai bine sa-ti iei caine femela sau mascul.Am auzit ca nu e bine sa-ti iei mascul la apartament pentru. ca isi marcheza teritoriul in casa.La intrebarea aceasta as vrea sa raspunda numai cei care au caini si stau la bloc.Multumesc! Fundda!

6 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

Eu recomand femela pentru ca e mai linistita si daca nu vrei pui o sterilizezi big grin

| Gabonne1982 a răspuns:

Este "folclor" ceea ce ai auzit tu. Daca il inveti sa faca afara si-l scoti la ore regulate,nu-si marcheaza nici-un teritoriu in casa. Daca nu-l scoti la timp,normal ca o sa faca in casa, dar face ca nu mai poate sa tina, nu ca si-ar insemna vreun teritoriuwinking ...crede-ma,am caine de 2 ani de zile si este al 2-lea pe care il am in decurs de 6 ani

| asdsdsaaas a răspuns:

Poti sa-ti iei ce sex vrei pentru ca daca e masul il poti castra si daca e femela o sterilizezi. pana e mic si isi face treburile in casa poti sai cumperi scutece din aclea patrate sau chiar care i le pui.asta numai pana invata sa faca afara.

| Zippy a răspuns:

Pai orice animal ar fi el, orice sex cand e micut tot o sa faca in casa indiferent de ce faci tu.Cu timpul il inveti sa faca afara si nu mai face acasa decat cand nu il duci afara.

| MeMyselfI explică:

Dar pana la varsta de 3 luni nu pot sa-l scot afara pentru ca trebuie sa termine schema de vaccinare

| Kámέℓíá a răspuns:

Eu stau in bloc penultimul apartament si nu am caini deoareceeee e greu sa-i intretii.si +daca vrei sa-ti iei caine femela iti face pui, si mai bine mascul deoarece poti sa-l inveti intr-un loc sa isi faca treburile! Succeslove struck funda?