| dino220ro a întrebat:

Fac un concurs. Cel care raspunde corect la intrebare cistiga si ii dau fundita. Iata intrebarea: Care era cel mai mare dinozaur?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Brachiosaurus.

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Argentinosaurus [Soparla din Argentina]. Am mai raspuns o data, dar s-a sters intrebareahee hee.

| Irina117 a răspuns:

Gigantosaurus ( Marea soparla din sud)big grin
A fost descoperit in apele Norvegiei si masura 15 m
Creatura a trait acum 150 milioane de ani, pe vremea dinozaurilor si este cu 5 metri mai mare decat cel mai mare animal, descoperit de cercetatori in Australia. `Creatura face parte dintr-o noua specie si este cel mai mare pliosaur descoperit pana acum. Gura sa masoara circa 3 m lungime, iar coltii sunt de dimensiunea unui castravete. Pliosaurul nu era cel mai mare monstru marin, dar era cu siguranta cel mai de temut. O alta reptila marina, numita ichthyosaur, al carei schelet a fost descoperit, masura 23 m.` a declarat paleontologul Joern Hurum, cel ce a condus expeditia din arhipelagul Svalbard, la 1300 km de Polul Nord.

Adevarat?batting eyelashes

| Barajag a răspuns:

T-REX a fost cel mai mare dinozaurbig grin

| Xonia a răspuns:

Pliosaurul era cel mai mare dinozaur

| adelina_7242 a răspuns:

Argentinosaurus

| vlad93fcv a răspuns:

Argentinosaurus originar din Argentina avea 40 de m lungime si 100 de tone! (fiind "vegetarian"). iar Gigantosaurus era cel mai mare carnivor... avand 14 m lungime si 8 tone greutate, efectiv mai mare decat T-Rex

| axelmatei a răspuns:

Cel de la avatarul tau tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dinozaurul rex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceratopsianul

| dino220ro explică:

Nici un raspuns nu e corect pina acum

| dino220ro explică:

Bravo bacemi!