| AnneKitten a întrebat:

Fundita! sall allz.eu am o pisica care are in jur de 6-7 luni si de la un timp este mai iubareata ca de obicei, nu se mai joaca la fel ca inainte, doarme toata ziua...eu am impresia ca are pui fiindca are si burta cam mare.imi puteti spune va rog daca astea sunt argumente ca pisica mea are pui? multumesc anticipatwinking:d

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Doamne, lollypoplollypop, pe ce lume traiesti? E vorba de o pisica, nu de un delfin. In 9 luni poate face pui de 2 ori... Gestatia la pisica dureaza aprox 2 luni (61-69 zile).
Revenind la intrebarea ta, este foarte posibil sa faca pui.
Citeste aici: http://www.zooland.ro/Gestatia_si_fatarea_la_pisica-3513.html

4 răspunsuri:
| Coriine a răspuns:

Paai,daca nu ai si un motan in casa,sau cel putin nu ai dat pisica pe afara ori la alti motani pentru a`se imperechia,nu are cum sa "fie insarcinata". Faza cu burta mai mare nu stiu ce sa spun,poate fi de la mancarelaughing,ori din cauza ca sta non`stop s`a mai "implinit"laughing.Ca e iubareata,cam asa sunt pisicilethinking,poate se apropie data cand "intra in calduri"laughing,si atunci atitudinea lor se mai schimba,ori in mai bine,ori in mai rau(se poate retrage,si este mai violenta).Si eu cand am fost mica,aveam o pisica noua in fiecare an, pentru ca toate mi-se pierdeau afara cand ieseam cu elerolling on the floor).De faza cu veterinaru`s`a ocupat maicamea`.Si totusi daca inca nu te-ai lamurit, du-te la veterinar cu ea.
Pupici!;*

| HappyCandy a răspuns:

Ca sa se formeze in burta puii e nevoie de in jur de 6-9 luni, deci e imposibil, dar mai stiu si eu poate e insarcinata de la unul din fratii ei inca din burta mamei laughing. Raspunsul meu esste : nu astra e i, posibil asta am observat si la pisica mea dar, am verificat la veterinar si am aflat ca nu e insarcinata.Dar mai bine verific-o si tu la veterinar pote ca a re ceva in afara d asta.

| RebecaBaa a răspuns:

Well, si pisicuta mea avea cam 7 luni cand a fost in calduri si cand a ramas insarcinata prima oara thinking dar stiu ca primele semne au fost pofta foarte mare de mancare si sanii ei...i s'au marit si s'au facut foarte roz big grin apoi a inceput sa ii cresca burtica.Dar ca sa fii sigura o poti duce la un veterinar big grin

| AnneKitten explică:

Nu am motan in casa insa ea iese pe afara pe casa unde sunt f multe pisici inclusiv motani.e posibil sa fie gestanta deoarece intr o zi a iesit afara foarte rapid pe usa (ea fiind in calduri) iar dupa km vreo ora am auzit-o tipand foarte tare iar un motan era in preajma ei iar mama mi-a spus ca deja era pe ea laughinglaughing scze de expresie.si am spus ca ea a devenit mai iubareata fiindca ea era foarte rebela sa zic asa fiindca nu statea la nimeni in brate mai mult de 5 minute.acum vine la toti, se mangaie de noi, si da apetitul ei este mai mare.pentru mine cel care m-a lamurit cel mai tare a fost raspunsul lui sufletzel. multumesc oricum tuturorwinkingwinkingtonguebig grin kiss pupici