| Bloomi a întrebat:

Hei ..acum cateva ore am gasit un pui de porumbel..are capul golut dar in rest are pene pe tot corpul..este cam usor si nu mananca si nici nu zboara..nu stiu cum as putea sa l hranesc, singur nu stie cum. imi puteti da sfaturi cum sa l ingrijesc?

4 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Fereşte-l de frig. Ai putea încerca să-i pui pâine inmuiată într-un lichd..vezi dacă mănâncă.

| Androphyla a răspuns:

Incearca sa il tii la caldura. Il poti hrani chiar tu cu niste firmituri de paine inmuiata in apa, dandu-i direct in gurita, insa sa nu-l fortezi. Asa fac multi medici veterinari cu pasarile. happy

| dalii389 a răspuns:

Si eu am gasit multe pasari pe strada. Eu le-am dat de mancare paine inmuiata in apa si grau, cucuruz si nisip mancau laughing sa il tii undeva la caldura si sa nu il duci tot timpul peste tot. Adica sa se joace tot timpul. Dar puii de pasare nu traiesc prea mult cand sunt la oameni pentru ca nu sti ce sa faci cu el. Doar pasarile stiu laughing

| andra1elena a răspuns:

Nu sunt sigura, dar eu cred ca trebuie sa il duci la un veterinar!