| anonim_4396 a întrebat:

Hei salut ma puteti ajuta cu cateva informatii despre imperecherea papagalilor perusi? dau funda.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Trebuie sa fie cam de aceiasi varsta, intre 2-5 ani, sa fie compatibili, sa aiba cuibar pus sus cu gaura rotunda de 5 cm diametru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing ma informam pentru perusi laughing

| ioαnα a răspuns:

Http://www.latifa.ro/......oducerii/2

Uite aici mai multe detalii.

| roby743 a răspuns:

Orice detinator al unui perus se gandeste la un moment dat sa-si imperecheze companionul. Aceasta decizie trebuie luata cu responsabilitate si cu grija fata de pasare. Perusii se reproduc relativ usor si oricine poate avea o pereche pe care sa o lase sa se imprecheze in voia naturii, insa reproducerea responsabila necesita eforturi, timp, rabdare si dedicatie. Documentati-va cat mai mult si incercati sa obtineti raspunsuri la cat mai multe intrebari inainte de a va lansa in operatiunea de reproducere propriu-zisa. Astfel veti putea evita multe dintre eventualele probleme care pot aparea. Subiectul reproducerii este foarte vast si nu poate fi acoperit intr-un articol, de aceea ne propunem sa va prezentam pe scurt cateva repere care sa va ajute in luarea deciziei.