| unknown2518 a întrebat:

Am o catelusa de 3 ani si jumatate, rasa mica, pekinez. A fost diagnosticata inca de pe la un an de epilepsie. Bunica mea a plecat din oras pentru o saptamana, catelusa stand cu ea in casa ei. Eu veneam zilnic sa stau cu ea, numai noaptea ramanea singura. Intr-o zi am gasit-o exact dupa ce avusese o criza. Am petrecut cateva ore cu ea. Era agitata, dar asa se comporta mereu dupa o criza. Cand sa plec a inceput iar. La finalul crizei eu am lasat-o singura, din nou. Ziua urmatoare am venit la ea. Chițăia intr-una si inca chitaie si acun dupa doua zile. Pe langa asta, bea foarte multa apa, si mancare aproape deloc. E foarte agitata. Bunica se intoarce marti, si eu sper ca aceasta stare sa ii treaca, considerand ca poate ii e dor de ea, si fiind singura atat timp, nu stiu. Inainte chitaia doar cand o lasam singura, acum o face non stop, desi de cateva ore observ o imbunatatire, dar continua sa exagereze cu bautul apei, si nu mananca, si nu doarme deloc cat stau la ea. E foarte activa. Cineva sa imi dea si mie un sfat, adica nu stiu. Ce credeti ca ar putea avea? Poate fi din cauza dorului?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De ce nu o iei la tine pana vine bunica? Cap aveti, minte va mai trebuie...

| unknown2518 explică:

Pentru ca stau in alt oras, si am venit numai sa am grija de ea. Stau la un hotel si nu am voie cu animale acolo.