| Maria999999999 a întrebat:

Aseara pe la 12 jumatate catelusa mea a inceput sa tremure si sa respire greu, apoi parca nu mai gandea si facea caca si pipi incontinuu, nu mai avea echilibru de parca ar avea o criza de epilepsie. A durat asta vreo doua ore si azi dimineata pr la 6 am gasit.o sub bradul din curte tremurand dar nu mai respira asa greu. Am luat.o in brate si am dus.o in casa si si.a mai revenit putin. Dar acum incepe sa stranute de 10-12 ori incontinuu. Ce credeti ca ar putea fi toate astea? Ce ar trebio sa fac?
-

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Si cainii pot sa raceasca sau sa fie gripati. http://www.animale.ro/articole/cum-se-trateaza-raceala-la-caine

1 răspuns:
| MihaltanLorena1234 a răspuns:

Cheamă veterinarul. Câini se răcesc mai grav decat oameni si cica nu ii bine sa stranuti pe caine sau sa stai bolnav langa el ca, cainele va fi răcit de 2 ori mai grav ca omul respectiv