| BloodyDress a întrebat:

Heihappy Uitati eu sunt o mare fana a cartilor SF si vreau sa imi dati si voi cateva titluri pe care mi le recomandati si eventual sa faceti un top al acestor carti care v-au placut cel mai mult.As dori sa excludeti urmatoarele carti (deoarece eu deja le am) :Academia Vampirilor, Cronicile Wardstone, Colectia fortele raului absolut, Nu plange sub clar de luna, Capcana, Septimus Heap Magie(am doar 1 vol ca nu prea m-a fascinat).
Puteti sa puneti si doar carti, nu numai romane orice e bine gasit.
funda pentru cel mai bun raspuns.Multumesc:X

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru SF iti recomand ciclul Dune, de Frank Herbert, ciclul Fundatiei, de Isaac Asimov si ciclurile Saga lui Ender si Saga Umbrelor, de Orson Scott Card. De asemenea in genul fantastic iti recomand ciclul Amber, de Roger Zelazny. Titlurile tuturor romanelor din aceste cicluri le gasesti pe ro.wikipedia.org, la scriitorii respectivi. Numai bine!

| IMC90 a răspuns:

George Orwell - 1984 (fantastic romanul).

| Borfash a răspuns:

Punte spre Terabithia de Katherine Paterson, este si film.
Secretul vraciului (astea sunt scrise de Joseph Delaney)
Blestemul vraciului
Ucenicul vraciului
Batalia vraciului
Greseala vraciului
Sacrificiul vraciului
Cosmarul Vraciului
Povestile vraciului. Vrajitoarele
Harry Potter FUNDA?:X