| Delia01 a întrebat:

Hei vreau mai multe detalii despre bichon maltez. Poate pati ceva daca sta cam 6 ore pe zi singur de 3-4 ori pe saptamana? Cum il pot invata sa faca la covoras? Este un spary pentru asa ceva, e bun?( afara nu prea pot sa il scot). Zgarda anti purici/capuse e buna de ceva? Cam cat tine perioada de calduri? (are aproape 6 luni, dar deja i-au inceput) Orice alte informatii sunt bine venite.

1 răspuns:
| Simonika11 a răspuns:

Buna, sincer cel mai bun raspuns il gasesti cautand pe google,, Totul Despre Bichonii Maltezi,, de acolo m-am documentat si eu si este foarte interesant, despre dresaj iti pot spune, Pai. cand vezi ca se invarte ca sa faca prin casa o iei de acolo si o puiin locul in care vrei tu sa faca si cat timp face nu o bagi deloc in seama dupa ce face o mangai, feliciti, si ii dai o recompensa,, de fiecare daca cand face unde nu vrei tu sa faca ii spui hotarat nu, nu e voie si nu o bagi in seama vreo 2 sau 3 minute. Spraiuri exista dar nu iti recomand dar cand face unde nu trebuie, exista la petshop niste solutii si stergi locul in care a facut ca sa nu o mai atraga sa fac acolo, sincer nu este bine sa il lasi atat de mult timp singur si nu e bine sa nu il scoti altfel poate intra in depresie dar daca consideri ca nu este nici o problema nu este nimic, despre cum intra femelele in calduri gasesti tot pe google. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funtita?! happy