| JellyKo22 a întrebat:

Hello! Mama mea nu ma lasa sa iau un catel iar tata da. Dati-mi un sfat! Repede!

5 răspunsuri:
| ta5232545 a răspuns:

Odata si mie mi s-a intamplat la fel. i-am spus lui tata sa o roage pe mama.am rugat-o pe mama mult, am stat in genunchi, i-am promis ca voi avea grija de el si orice ban care trebuia pentru caine, ii consum la mine. fa si tu la fel! bafta!

| diabolykull a răspuns:

Spune-i cat de mult o sa te ingrijesti de caine, o sa fi mai ascultatoare, vei invata mai bine, sigur va merge!winking

| jessica22 a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau, incercati sa o convingeti impreuna, iar daca mama iti spune ca un catel inseamna o responsabilitate (si intr-adevar este) ii poti spune ca asa ai ocazia sa inveti ce inseamna sa fi responsabila, vrajeala cu invatatu mai bine nu o mai inghit parinti, da ii poti promite ca nu iti va afecta notele de la scoala. daca nici asa nu vrea, fa un timp pe bosunflata, iar apoi vorbeste cu tatal tau daca nu puteti sa luati un catelus care sigur ii va placea si lui mami, incearca sa iei mascul, e mai usor de intretinut, femele sunt mai complicate in perioada de calduri. Bafta, sper sa aprobe, iar la urmatoarea intrebare sa ii cauti un nume

| dogaru5430 a răspuns:

Sa iti ei

| octavians a răspuns:

Asculta-l pe sef adica pe tatal tau daca el vrea sa-ti cumpere un catel spune-i sa o convinga si pe mama tawinking