| Denisa413 a întrebat:

Hey. Am o mica problema cu hamsterul meu, nu vrea sa coboare/urce scara din cusca lui.
Nu stiu daca ii e frica sau nu stie, pentru ca la pet shop nu avea cusca cu nivele.
Cea mai buna idee pentru ami face hamsterul sa coboare/urce, este premiata happy Multumesc anticipat.
P.S:Ratatouille e nume fain pentru un hamster?

2 răspunsuri:
| StefiChan8D a răspuns:

Nu exista un animal prost, sunt doar oameni prosti. Poate e ranit sau are traume daca a venit de la un petshop sau a avut un stapan care nu a stiut sa aiba grija. Cred ca ar fi bine sa ii dai o gustare jos. Daca nivelul e prea ridicat incearca sa mai pui o scarita, nu stiu exact cum arata dar fa-o cat mai confortabil pentru el. Poti sa il iei usor in mana si sa il pui jos, apoi pe nivelul mai ridicat, sa ii demonstrezi ca nu e problema. Ratatouille e un nume foarte dragut si potrivit pentru un hamster, e foarte fain big grin

| Aanderson a răspuns:

Cred ca hamsterul tau e pur si simplu prost. Poti sa incerci sa-i pui mancarea sus cand el e jos, daca nu se duce o sa moara de foame, dar nu-i mare pierdere.
Ratatoouille e un nume prea lung si complicat pentru un hamster prost, alege ceva mai simplu: Ion.