| YoCookieMonster a întrebat:

Am un caine rasa shitzu si are dintii de jos iesiti pe dinafara.Credeti ca aceasta este o malformatie?

Răspuns Câştigător
| Kitta a răspuns:

HeyhappyShih-tzu e o rasa brahicefalica,la fel ca boxerul,mopsul,bulldogul,boston terrierul etc.
La aceste rase sunt foarte comune atat problemele de respiratie(mai putin la shih-tzu,au fost diminuate prin radacinile de tchin japonez)cat si acele..."malformatii", cu dintii din mandibula pe afara.
Nu e nimic care sa te ingrijoreze, nu dauneaza cu nimic sanatatii catelului tauhappy

3 răspunsuri:
| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Da este o malformatie dar nu cred ca il afecteaza. Uita-te de exemplu la frumoasa pisica persana cu dinti de aur http://www.bzi.ro/......ari-194495 este o vedeta! Cine stie, poate catelul tau fa fi cainele cu dinti de aur!

Răspuns utilizator avertizat
| Onitzza a răspuns:

Pai unii asa am de rasa asta