| mikypiky a întrebat:

Hey TPU!
Cand am scos catelusa afara de dimi era vesela dar apoi nu prea putea sa faca caca si se scremea intruna sa faca si nu putea pana cand a reusit dar ii ramasese lipit de fund asa ca am spalt-o(am spalat-o si la botik deoarece avea bale de la cit se chinuia sa faca).
A zacut pana cand am dus-o la veterinar, care ne-a spus ca daca ii e rau sa ii dam apa cu sare sau bors, ne-a mai dat si un gel pentru catel.
i-am dat cainelui gelul mai intai si a facut doar putin caca dar mai galbui si moale(am stat pana acum cu el afara).
I-am dat apoi sare cu apica si l-am dus in casa.
Acum e mai bine dar tot nu a facut si daca o scot afara se chinuie sa faca.
Va rog sa imi spuneti si mie ce sa ii mai dau si ce are?
Aceasta intrebare este mai ales pentru cei cu caine, dar toti putei sa raspundeti!

2 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Fara misto, du si intreaba veterinarul daca poti sa-i dai dulcolax sau alt laxativ. Si explica-i si lui starea catelului. Sau fa-i un ceai laxativ.

| DorynJUVE a răspuns:

Apa cu sare?