| Nuvreusadaunume a întrebat:

Se apropie ziua mea și eu a-și mai vrea un catel. Am deja unul care sta afara e băiat de 3 ani și mai vreau o cățea. Un pui de Bichon maltez fetița dar nu știu cum sa îl conving pe tata ca mama e de acord. Cum sa ii conving având in vedere ca Bichonul sta in casa?

2 răspunsuri:
| Random123456 a răspuns:

Nu iti indic sa iti mai iei un catel. Mai bine ai mare grija de cel ce il ai acum, pentru ca daca o sa iti iei un bichon si il tii afara ca pe celalalt, o sa moara in scurt timphappy
Mai bine tii unul si ai grija de el cum trebuie. Tatal tau stie ce spune. Reorienteaza-te spre un alt cadou, eventual investeste in catelul ce il ai deja. (Mancare de catei, sampon, zgarda de puricei, jucarii etc). O catea ar fi problematica si in scurt timp o sa te trezesti cu mai multi catelusi decat ti-ai fi dorit.

| IAmAGreatPotato a răspuns:

Esti sigura ca vrei catel? Adica eu acum 5 zile mi-am luat unul dupa 3 ani de milogit la parinti. Sa stii ca e mult mai greu sa ai grija de un caine decat pare. Eu am un beagle de aproape 2 luni fetita si iti spun ca o sa stai 24 din 24 cu o carpa in mana ca sa cureti dupa el. Catelul pe care il ai acum sta in casa? Si inca ceva, nu stiu ce sa zic de bichoni, eu am avut unul la sat, dat dormea inauntru. Da, sunt frumusei si girly dar sunt foarte "needucabili", pe scurt nu au prea mult creieras si sunt foarte bolnaviciosi. Bichon-ului meu ii cumparam numai manacare scumpa si pana la urma in iarna asta s-a imbolnavit pentru ca atunci cand il acoteam afara era putina zapada ( unde sunt eu ninge foarte putin iarna) si s-a imbolnavit si a murit. In schimb iti recomand un beagle sau Jack Russel, sunt cei mai jucăusi caini EVER, mai ales beagleii sunt foarte inteligenti si invata repede chestii noi. Cât despre tatal tau, hmmm, cum am zis eu pe ai mei ca sa-i conving mi-a luat 3 ani