| EmiliaSd88 a întrebat:

Heyy TPU, am gasit un pisoi abandonat si are ceva la un ochi, ca o piele subtire cere il acopera complet si pe deasupra acesteia mai este iesita si pleoapa a treia sau cum se spune... este grav, trebuie dusa la medic sau trece de la sine? Mai si stranuta uneori, cam cat costa o consultatie la medicul veterinar?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie dusa la nea pisacila acum

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu sunt Dr. Pisicescu, dar dacă pisicul încă este mic s-ar putea să fie răcit. ''A treia pleoapă'' are rol de protecție, iar dacă a răcit îi curg și ochii cum se spune și această pleoapă devine evidentă. Dacă strănută este clar că este răcit.
Dacă ai luat-o în casă și îi oferi un loc cald o să își revină probabil. Dacă nu, s-ar putea să fie o infecție la ochi și trebuie să mergi la veterinar. Nu te costă mai mult de 50 de lei consultația.

| Perfectshoter a răspuns:

Da dul la un medic iar un veterinar nu iti ia mult no sa te coste mai mult de 50 de lei.