| MConciu a întrebat:

Imi puteti spune va rog care este cel mai bun salon de tatuaje din Timisoara? happy

va multumesc
VOT + FUNDA celui mai bun raspuns

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Tatuajul este un pacat! In locul tau nu as face asta cu siguranta! Fii atent:
,,-Parinte,e pacat sa te tatuezi?
-Da, e de la diavol.
-Ce poti sa faci ca sa nu ti se socoteasca greseala daca ai facut asta?
-Te spovedesti, iti da preotul Canon si se sterge greseala.
-Da, dar tatuajul ramane...
-Chiar daca ramane, la judecata nu apare.Cand te-ai tatuat,diavolul te-a scris in caietul lui, dar cand te-ai spovedit, ingerul matale cel bun ti-a sters din caiet numele si chiar daca vine sa te parasca pentru ca ai modelul pe matale, nu te gaseste in scris si nu te mai are la el.
-Am auzit ca poti cu laserul sa faci sa dispara semnul.
-Degeaba dispare semnul ca pacatul ramane, numai spovedania rezolva aceasta greseala."( De vorba cu parintele Ilarion Argatu).