| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta prind pisicile/motanii soareci? Pisica mea are doua luni jumatate si a prins pana acum 2 soareci.

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Cunosti proverbul:
ce naste din pisica,
soareci mananca!
eu cred ca imediat ce se simt un pic "independenti"!
1 luna jumatate (cam asa)
ai o pisicuta, inteligenta si descurcareata!
sa-ti traiasca!
si la mai multi soricei!(urarea este pentru pisica)

7 răspunsuri:
| Roxata a răspuns:

Pai.Atunci cand simte ea ca ii este pofta`.laughing

| sorin a răspuns:

Inseamna ca a fost antrenata de mica sa ii prindalaughing Pai incep sa prinda soareci cand isi dau seama de instinctele lor.

| sfo a răspuns:

Poi, asa cum zici tu: de la 2 luni jumate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pisicuta sotiei mele are 42 de ani. de vreo 20 se joaca cu soricelul meu. dar nu-i face nimic rau.este foarte educata.si dragastoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu a educat-o mama ei, pentru ca n-o mai are de cand s-a nascut! A otravit-o cineva si tatal meu a gasit-o. Totusi, eu i-am facut o jucarie si ma plimbam cu ea pe afara, in casa. Sper si eu sa fie multi soareci ca sa-i manance pe toti si sa nu-i mai dau mancare. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fosta mea pisica nu prindea soarcei thinking dar nici nu avea ce soareci sa prinda in apartament tongue.
Cand am mers cu ea la tara si a dat de un soarece s-a speriat si a fugit imediat laughing era mai real ca in tom si jerry laughing!
xoxo
by zui

| Glumeatza a răspuns:

Cred ca la orice varsta, daca pot sa alerge, sa vada(adica sa nu fie puiuti)
Aminadab pisicuta de 42 de ani?