| Carmelutza a întrebat:

Ma puteti ajuta sa aleg dintre un bichon maltez si un bichon frise? Amandoi sunt frumosi dar care lasa mai putin par, pe care il pot dresa mai usor si care sunt mai jucausi? Deci va rog sa imi spuneti care sa il iau.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alexaedraguta a răspuns:

Eu ți-aș recomanda Bichon maltez. Eu am 2 și sunt foarte jucăușii! Nu lasă par mai deloc eu ii țin in casa și nu lasă par! Amândoi poți sa ii dresezi ușor dacă ii dresezi de pui mici.

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Bichon = cainele care nu e niciodata suparat. La majoritatea difera doar aspectul. Nu se lasa singur niciodata, in caz ca pleci de acasa trebuie sa aiba un coleg. Al meu a murit si plang si azi dupa el, cred ca si prietenul pekinez.

| TheCrazyPlayer a răspuns:

Eu zic ca maltez. Funda?

| TheCrazyPlayer a răspuns:

Eu zic maletz. Funda?

| EduardDogHelper a răspuns:

Bichon maltez, il am si eu si nu lasa par de loc + e foarte jucaus si pupacios.