| AvalohAlyn a întrebat:

Ma uit la hamsterul meu Ricky, ce viata de boier si de lux duce, ma gandesc ca as vrea sa fiu hamster, de ce da? de ce nu? pai, Ricky mananca cat vrea si ce mananca(numai alune, biscuiti, nuci, morcov si in cantitati mari), doarme cat vrea si cand vrea, face sport cand vrea (si ce sport, dat in rotita lui mov si frumoasa, e super), e mereu in centrul atentiei si pentru absolut toata lumea e un scump, un dragalas, nu are responsabilitati ci numai drepturi, are si o casuta mare faina la etaj cu gemulet, are si rumegus care ii tine de cald mereu, dar singurul lucru care e rau in a fi hamster e ca traiesti putin cam 3 ani, daca nu ar fi asa chiar mi-as dori sa fiu hamster, cateodata il invidiez cand trebuie sa plec la liceu si el doarmelaughing ce parere aveti? e bine sa fii hamster?laughingRicky e un norocos.laughing

10 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Si eu am un hamster si chiar daca doarme, mananca si se distreaza mult nu il invidiez, cum ar fi sa stai cam in jur de 3 ani numai intr'o cusca, inchis fara sa poti iesi. mie una mi-e mila de el. dar il iubesclaughing

| MisterKat a răspuns:

Ricky e norocos, intr-adevar, numai delicatese mananca.
Si eu mi-as dori sa stau acasa dimineata si sa nu merg la liceu in timp ce motanul meu doarme, sa se duca el la scoala iar eu sa stau acasa si sa dorm...

Eu as vrea sa fiu motan... happy sau un delfin.

| Catalion a răspuns:

Daca nu m-as fi nascut om eu as fi vrut sa fiu vultur.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Pay...in cele mai mult situatii este binewinking. Dar mai putin atunci cand, un om pleaca la distractie si hamsterul ramane singur acas...plictisit happy

| george10 a răspuns:

Mda depinde de conditiilaughing asa ca om poti sa iti faci singur conditi, sau stai cu parinti diverse dar hamsterul e stresat... de toate chestile neobisnuite. si in plus hamsterii sunt... hamsterilaughing

| Denisse_8813 a răspuns:

Ricky este intr-adevar un norocos pentru simplul fapt ca este al tau! Daca ar fi fost saracul pe mainile mele nu stiu daca i-ar fi fost chiar atat de bine(nu prea indragesc hamsterii)hee hee thinking

| zizu07 a răspuns:

Nu e bine.laughing
Daca ai fi hamster ti-ai da seama ce viata monotona are.Nimic nou de facut.
Il invidiezi doar ca el doarme si tu trebuie sa mergi de dimineata la liceu. Dupa ce termini liceul, facultatea, poti sa ai si tu un servici la care nu trebuie sa te trezesti de dimineata.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si acum a mai ajuns si faimos pe net laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bine ai zis richy e un norocos dar sunt persoane care nu ii trateaza asa cum ii tratezi u mai bine ziceai sa fii in pielea lui ricky ca altii cumpara hamteri sai tortureze in laboratoare sa ii dea la pisici mai bine e sa fii om si nu traiesc 3 ani ci mai mult cunosc pe ineva care il a va de 5 ani

| Ioana :x a răspuns:

Este. dar gandeste-te el e inchis tu esti libera el nu gandeste ca tine el nu are tot ce ai tu happy

LoVe!