| Andre a întrebat:

Mi-am convins parintii sa imi iau un catel si chiar nu stiu ce rasa la bloc nu foarte mare de marime medie apartamentul asa ca am nevoie de ajutor voi ce ati alege doar dintre rasele bichon havanese bichon maltese bichon frise yorrkshire (problema e la aceasta rasa ca se face urat la batranete) westy si nu vreau sa naparleasca. Ma puteti ajuta va roggggggggg dau funda normal

Răspuns Câştigător
| Zero a răspuns:

Sal happy uite eu am bichon havanese si crede-ma ca sunt foarte cuminti si invata repede unde si cum si ce sa facahappy til recomand happy si de naparlit o face in 2 saptamani de 2 ori pe an. odata la inceputul veii si o data la inceputul ierni cred ca e destul de bine, nu e mofturos la papica poti sa iy dai orice dar sa nu lipseasca oasele de 3 ori pe saptamana si papika cumparata pentru catei big grin, sa ai grija de el

12 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

M... Mie imi plac bichon havanesse si westy. Sunt asa de dragutihappyParca westy e putin putin mai dragut dar nu stiu...

| chupachups1234 a răspuns:

Si biconul maltez si yorkshire terrier dar doar daca ii tunzi.

| BoomBoomToxic a răspuns:

Ia-ti yorkshire terrier! oh dar ala naparleste! ia-ti pittbull

| Catta a răspuns:

Ce spui de un pechinez? Sunt mici, draguti si foarte inteligenti. tongue

| geoolina a răspuns:

Mie imi plac bichonii maltese daca m-ar lasa parintii sa imi iau caine mi-as lua sigur bichon maltese

| AnaBlackVampire a răspuns:

Pai ce spui de beagle?big grin Nu are blana prea mare e micut si stiu multe persoane care au aceasta rasa de caine si locuiesc la bloc.

Mie una imi place shar pei dar acestia sunt ceva mai mari

Sper ca te-am putut ajutabig grin Fundita?big grin

| danutza45 a răspuns:

Bichon maltese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichon havanese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Phai un beagle? sunt rasa mea favorita acesti caini, si sunt de marime medie si sunt foarte-foarte dragalasi si afectuosi si buni si pentru paza;) http://www.latifa.ro/forum/uploads/35_beagle6.jpg, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/Beagle_600.jpg, http://www.thepetdirectory.us/Dogbreeds/beagle2.jpg, http://sciblogs.co.nz/griffins-gadgets/files/2010/03/Beagle.jpg. au parul scurt si naparlesc foarte putin sau deloc, nu cresc mai mult de 40 cm inaltime, sunt cainii perfecti pentru apartament, insa este bine ca din cand in cand sa aiba si un sptiu intins unde sa poata alerga si sa isi dezvlolte instinctele vanatoresti(in trecut erau caini de vanatoare). asta e sfatul meu, am o prietena care are o catelusa beagle de 6 luni, imi voi lua si eu.este foarte dragalasa si afectuoasa http://www.beagle.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichon maltese e cel mai tare si eu am o fata si un baiat de 3 ani si nu a naparlit

| Ana_6561 a răspuns:

Am eu cocker de vanzare, auriu sau negru... daca vrei mai multe detalii anaa_punk_girl.

| andreyamica a răspuns:

Si la fel cred, beagle sau ai putea chauaauaa