| rucsy21 a întrebat:

Papagalul meu a cazut si s-a lovit la aripa si nu mai poate zbura de vreo 2-3 zile si nici macar nu mai canta. Crdeti ca ar trebui sa il duc la veterinar? Si daca DA cum sa-l duc (deoarece afara este foarte frig si papagalii sunt foarte sensibili)?

3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Da, trebuie sa il duci neaparat cu sigurante are dureri la aripa! Va muri daca nu il duci.Iei u cutie micuta si pui o carpa curata sau o batistuta mai groasa in cutie si bagi papagalul apoi il invelesti in carpa sau in ce e si bagi intr-o plasa cutia si ii faci la cutie gauri mici ca sa poata respira. Du-te cu tranvaiul sau autobuzul pana la veterinar. Sper sa se faca bine si sa fie totul okay. Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succes sad

| Teddy_6960 a răspuns:

Asta este o problema grava. Si eu am aceeasi problema cu al meu dar am reusit sa-l duc. Ia o cutie de papuci in care faci niste gauri si o lasi pe unsfert deschisa si il/o duci asa

| elisarktis a răspuns:

Da categoric dul si dc e asa de frig ce vetu' ala nu e inghetat sa vina el la tine ca nu am idee de cate ori a chemat mama vetu' pentru pisici