| bruneta05 a întrebat:

Parintii mei nu ma lasa sa-mi cumpar un caine cu toate ca eu imi doresc unul foarte mult. Stie cineva cum asi putea sa-i comving?

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Spune-le ca iti doresti foarte mult un catelus si ca ai fi foarte fericita daca l-ai avea, spune-le ca vei fi responabila, vei avea grija de el si ca nu vei neglija nici scoala. Insista si pana la urma vor fi de acord, doar sunt parintii tai si te iubesc. Succes!

5 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Si eu sunt in aceas situatie... iubesc cainii foarte mult desi parinti mei zic ca nu sunt fericiti la bloc chatterbox

| Ruxiii a răspuns:

Depinde ce fel de parinti ai.Eu m-am rugat de ai mei cam 7 ani sa'mi ia un caine si tot nu mi'au luat asa ca am renuntat...in schimb mi'au luat un perus (l'am pierdut la tara straight face si vorbeaaa). De ce nu renunti la caine? Poate e de acord sa-ti ia altceva... pisica/hamster/papagal/peste

Prietena mea in schimb a reusit sa'i convinga pe ai ei...
daca ai sora/frate si vrea si ea caine vorbeste cu ea si stresatii pe parinti zilnic cu chestia asta. Poate ca o sa cedeze.
Sau cum spune si Daniela fi fetita cuminte daca poti

| M.madallina a răspuns:

Crede-ma am incercat de toate si nimic... daca ei nu vor nu o sa isi schimbe parerea numai pentru ca spal eu vasele. dar tu poti incerca! noroc!

| ☆ Danny☆ a răspuns:

In primul rand incearca sa i mai rogi! Ajuta i la treburile casei! Multumestele mereu pentru tot ce iti ofera! Incearca sa fii mai cuminte/ascultatoare! Citeste carti(la mine mereu functioneaza...adica ma lauda si zic ca s multumiti de mine) Pastreaza-ti curat in propria camera! INtelege-te mai bine cu sora/fratele tau daca ai! Succes!big grin

| ExTaZy_7517 a răspuns:

Eu imi doream pisica tongue si tot asa zicea ca ma da afara si pe mine si pe ea pana sa trezit cu ea in casa big grin si nu a mai zis nimic acum vreau si eu caine si tot asa zice pana il aduc acasa laughing