| Andrey11 a întrebat:

Perusul meu s-a lovit la aripa de o saptamana.Cred ca a plans de cand s-a lovit pana dupa 30min-1 ora.Acel loc este ranit pana in prezent.Stie cineva ce pot face?

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

Vezi locul afectat si pune pe un betisor de urechi putina crema de galbenele(este natrurala si in plus face minuni),si ii dai cu crema de galbenele pe locul cu pricina,nu il mai lasa sa zboare si da-i vitemine,vitamine care se pot lua din fructe si legume,si mancarea sa obisnuita pe care i-o dai zi de zi,daca nu merge,du-te la veterinar si nu pierde vreamea,daca are o rana serioasa locul se poate infecta si va fi mai grav,cand te duci la veterinar intreaba si de niste vitamine speciale pentru el,de preferat cele care se dau la pliculet si se adauga in apa,dar veterinarul stie mai bine(sfatul meu,nu il duce la orice veterinar, du-l la unul care stie ceva despre pasari fiindca multi stiu doar despre caini si pisici, succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu il duci la doctor? Poate ii da ceva pentru durere. sad in rest scoatei din cusca tot ca sa nu se loveasca de leagan etc si sa doarma pe ceva moale jos. sad