| AnonyMess a întrebat:

cine ma poate sfatui cum sa invat catelusul sa stea singur in casa, are 1, 5 luni Si abia a invatat sa faca nevoile pe paturica

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepi prin a-l lasa singur perioade scurte; 1-2 ore, apoi incepi sa maresti perioada.Cit lipsesti, nu ii lasa la indemina, cum se zice, incaltamine sau ciorapi.Al meu sa invatat asa si sta singur si zi lumina sau mai mult.Nu uita sa ii lasi apa permanent.Numai bine.

| unwestie a răspuns:

E foarte simplu iesi afara cu el din 2 in 2 ore si daca vezi ca face treburile dai recompensa.nu se va invata din prima pentru ca e mic si e prima data de cind incepe dresajul sper ca te-am ajutat.
FUNDA TE ROG :O3

| unwestie a răspuns:

Scuze am inteles gresit