| Grafytii_Stefan_1997 a întrebat:

Sall tpu.Cum si ce dau de mancare la iepurasii de 3 saptamani care au ramas fara mama?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Cred ca instinctul de supravietuire va invinge bariera celor doar trei saptamani,deoarece deja au inceput sa manance si altceva nu doar lapte,poti sa-i hranesti cu morcovi, varza, gulii, napi, dar in cantitati mici si alternate cu fan, sa nu uiti de apa si de la veterinar supliment de vitamine si vaccin. Sper din tot sulfletul sa-i salvezi.Succes

4 răspunsuri:
| nononono1111111111 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Lapte cu cat mai multa grasime, cu pipeta sau biberon. Depinde daca le intra in gurita. happy. Succes, sper sa-ti traiasca!

| ale2000mi a răspuns:

Daca au doar 3 saptamani e clar ca le trebuie lapte asa ca trebuie sa le dati lapte cu biberonul

| vacarescu a răspuns:

Le poti da iarba. ar trebui sa manance deja iarba.

| Dragutzica2002 a răspuns:

Poti la le dai lapte cu bibberonul sau cu selinga depinde